1 2 3 4 5 6

Co nowego

 • Dodatki/aneksy do projektów

  Pakiety/aneksy są dodatkami do projektu standardowego/gotowego, można je zamówić z projektem lub po zakupie. Dostępne są m.in. aneksy: Wentylacja mechaniczna + DGP Kotłownia na paliwo stałe Pompa ciepła powietrzna Pompa ciepła gruntowa Ogrzewanie podłogowe Płaszcz wodny Dodatkowy egzemplarz projektu Aneksy...
  więcej
 • Zakup projektu gotowego

  Na karcie każdego projektu, w zakładce "DO POBRANIA", zamieściliśmy rysunki szczegółowe w formacie PDF. Opracowania są demonstracyjną wersją projektów typowych ze strony www. e-DOMY.pl. Internetowa prezentacja projektu nie odzwierciedla pełnego zakresu dokumentacji i mogą wystąpić pewne różnice między niniejszą...
  więcej
 • więcej
 • Komentarz do E-238

  @Anna: Witam, w kwestii charakterystyki energetycznej budynku czy zapotrzebowanie na energię użytkową (przeznaczoną na ogrzanie i wentylację) mieści się do 40 kWh/ m2 na rok ?
  więcej

Projekty domów

Marzenie o budowie wyśnionego domu może stać się faktem. E-DOMY.PL to szeroka gama projektów, w której znajduje się 180 propozycji, sukcesywnie powiększanych o kolejne wspaniałe i niepowtarzalne koncepcje. Nasi architekci przy współpracy z inżynierami stworzyli i dopasowali plany domów spełniające wygórowane wymagania każdego klienta szukającego upragnionej nieruchomości.

Sprawdź jakie propozycje przygotowała pracowania projektowa e-domy.pl Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego i spraw, aby marzenia o własnych czterech kątach ziściły się już dziś.

Domy – projekty realizowane z pasji

E-domy.pl to odpowiedź na wzorce z dalekiej przeszłości, które mieszają się ze współczesną architekturą, przyczyniając się do powstawania niepowtarzalnych projektów. Czerpiemy inspiracje zarówno z polskich jak i zagranicznych tendencji architektonicznych, starając się, aby planom budynków przyświecały funkcjonalne i komfortowe rozwiązania. Wierzymy, że nasza wizja współczesnego domu znajdzie uznanie wśród wielu potrzeb, stając się tym samym nową jakością na rynku nieruchomości jednorodzinnych.

Propozycje gotowych projektów domów to szeroka kolekcja koncepcji, która powstała przy współpracy doświadczonych architektów i inżynierów, realizujących pragnienia inwestorów. Tworzenie projektów stało się naszą pasją, której owoce to ogromna paleta wizualizacji nieruchomości jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Kompleksowe i wszechstronne koncepcje pozwolą na szybką realizację, dzięki idealnie zoptymalizowanych projektów skrojonych pod indywidualne potrzeby.

Za pomocą specjalnie przygotowanych filtrów wyszukiwarki, inwestorzy są w stanie dopasować własne potrzeby i wymagania. Spośród wszystkich projektów można znaleźć ten jeden, który będzie uwzględniał uwarunkowania działek i ich położenie. Bez względu na wielkość powierzchni użytkowej dokonujemy dokładnej organizacji przestrzennej, starając się dopasować do wysokich wymagań.

Dla wielu osób budowa wyśnionego domu to życiowa decyzja rozpoczynająca się w momencie samego projektu. Odpowiedni plan budowy domu wiąże się z dogłębną analizą uwzględniającą potrzeby każdego przyszłego domownika. Zasób rozwiązań architektonicznych jest na tyle duży, że zróżnicowane wymagania dostosowujemy wspólnie z naszymi klientami. Wierzymy, że program użytkowy oraz stylistyka prezentowanych obiektów znajdzie uznanie wśród rodzin, które poszukują idealnych rozwiązań na miarę własnych potrzeb.

Gotowe projekty domów – zalety

Gotowy projekt jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dzięki wizualizacjom przygotowanym przez pracownię, nasi klienci mogą zapoznać się z koncepcjami architektonicznymi. Niemal natychmiastowa dostępność do szkicu jest jedną z zalet, która czyni gotowy projekt domu atrakcyjniejszym od nieruchomości, pozostających jedynie w sferze planów.

Ponadto wybór projektu wiąże się z precyzyjnie określonym kosztorysem. Dzięki temu inwestorzy mogą dopasować projekty nie tylko pod względem funkcjonalności oraz komfortu, ale też budżetu, jakim dysponują.

Zakup projektu z oferty dostępnej w katalogu, pozwala skrócić czas oczekiwania na dokumentację, a to z kolei przyczynia się do szybszego rozpoczęcia budowy domu.

Podsumowując, gotowe plany domów to kilka udogodnień. Należą do nich:

 • Znajomość kosztów związanych z projektem.
 • Dostęp do szerokiego katalogu projektów.
 • Możliwość przyjrzeniu się wizualizacji projektu – rysunki domów oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół nieruchomości.
 • Adaptacja gotowego projektu do warunków gruntu.
 • Możliwość konsultacji.
 • Duża liczba wariantów w przypadku tego samego projektu.
 • Kompleksowa dokumentacja zgodna z przepisami.
 • Szybka realizacja projektu.

Co powinny zawierać plany budowy domu?

Plany projektu domu to obszerna dokumentacja, w skład której wchodzi wiele elementów. Są to między innymi:

 • Dane domu, jego położenia, nazwa, adres, a także jednostka ewidencyjna.
 • Dane dotyczące działki, na której dom ma powstać – obręb, numer ewidencyjny.
 • Dane inwestora.
 • Dane pracowni projektowej, w której powstają plany wraz z danymi architektów, którzy pracują przy projekcie oraz zakresem ich działań.

Poza wyżej wymienionymi koncepcja domu powinna składać się z projektu architektoniczno-budowlanego, projektu terenu i jego zagospodarowania. Tę dokumentację należy przedłożyć w formie opisowej, a także rysunkowej. Na plany zagospodarowania terenu ważny wpływ ma Miejscowy Plan Zagospodarowania Terenu i Warunków Zabudowy.

Plany sporządzane są na specjalnych mapach. Przedstawiają one:

 • Wymiary działki.
 • Umiejscowienie domu względem działki przy jednoczesnym uwzględnieniu jej granic.
 • Wymiary zewnętrzne.
 • Dojście i dojazd do budynku.
 • Miejsca parkingowe dla samochodów, ich liczba i lokalizacja.
 • Lokalizacja pojemników na odpady.
 • Uwzględnienie obiektów, które jeszcze mają znaleźć się w obrębie działki.

Projekt powinien uwzględniać ponadto systemy kanalizacji, przyłączy wodnych, energetycznych, gazowych, odprowadzenia wód deszczowych oraz dane dotyczące parametryzacji powierzchni terenu jak powierzchnia całkowita działki, obszar zabudowy, obszar utwardzony. Projekt przewiduje także dane dotyczące wycinki drzew, będących w obrębie działki.

Kolejny element stanowi projekt architektoniczny obejmujący rysunki domu, jego fasadę, rzut uwzględniający powierzchnię, ilość pięter (także tych podziemnych), fundamenty, dach, oraz przekrój poprzeczny i podłużny. Do tej części projektu włączane są dane na temat instalacji: wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, elektrycznych i innych.

Cały projekt musi brać pod uwagę czynniki związane z termoizolacją, charakteryzować dom pod względem energetyki, oraz odnosić się do technicznych aspektów geodezyjnych. Niezwykle ważną część projektu stanowią informacje na temat powierzchni użytkowej, powierzchni wszystkich pomieszczeń oraz kubatury budynku – zarówno ogrzewanej jak i nieogrzewanej. Dodatkowo w planie powinny znaleźć się dane dotyczące bezpieczeństwa obszaru budowlanego, a także uprawnienia architektów tworzących projekt przy jednoczesnym potwierdzeniu ich przynależności do izb architektów.

Adaptacja i plany na dom

Gotowe projekty domów jednorodzinnych muszą spełniać warunki, wynikające z Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Realizacja powinna zostać dopasowana do warunków gruntowych działki. Projekty są tak skrojone, aby budynek spełniał wszelkie wymogi związane z zagospodarowaniem terenu. Ponadto architekci uwzględniają indywidualne potrzeby klientów takie jak powierzchnia, umiejscowienie okien, drzwi czy modyfikacje związane z układem ścian działowych. Tak przygotowany projekt należy złożyć, aby uzyskać pozwolenie na jego realizację.

Podsumowując, aby nanieść wymagane zmiany adaptacyjne, potrzebne będą dokumenty zawierające:

 • opinie i warunki techniczne dotyczące przyłączenia mediów;
 • projekt, który będzie spełniał wszelkie warunki związane z zagospodarowaniem terenu;
 • projekt dopasowany do możliwości geotechnicznych;
 • szczegółowe dane przyłączy do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych czy gazowych wydanych przez poszczególne zakłady;
 • zgodność projektu z ustawą o prawie budowlanym;
 • opinia ZUD;
 • uzgodnienia wjazdu na teren działki;
 • decyzję o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej (jeżeli jest to konieczne);
 • warunki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – plan BIOZ.

Jaki projekt domku wybrać?

Projekty budowlane e-domy.pl to autorskie koncepcje, które zostały przygotowane w oparciu o doświadczenie oraz wiedzę naszych architektów. Spośród wielu planów brył, inwestorzy mogą wybierać rzuty budynków dopasowanych do działki, na której rozpocznie się realizacja inwestycji.

Katalog domów zawiera kolekcję projektów, którą można spersonalizować w zależności od potrzeb. Pozwala to na optymalne zagospodarowanie przestrzenne oraz wybranie modelu projektowego, który można modyfikować w zależności od sugestii klientów.

Koncepcje, które przedstawiamy to także plany uwzględniające parametry energetyczne. Rozwój nowych technologii, dał możliwość budowania inteligentnych domów, które oparte są na proekologicznych rozwiązaniach. Energooszczędność jest istotnym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę w czasie tworzenia projektu.

Wybierz profesjonalne szkice budynków – oferta e-domy.pl

Zachęcamy do konsultacji z naszymi doradcami, którzy pomogą w realizacji marzeń. Pracownia projektowa e-domy.pl to profesjonalne rozwiązania, które powstały na podstawie potrzeb inwestorów. Każdy z naszych klientów otrzymuje szczegółowy projekt domu, zawierający dane dotyczące konstrukcji oraz instalacji. Taka kompleksowa koncepcja jest gwarantem dobrej i sprawnej realizacji. Szczegółowy rzut, uwzględniający wszelkie indywidualne potrzeby przyczyni się do szybkiej i bezproblemowej budowy wymarzonego domu. To, co nas wyróżnia to ogromne doświadczenie i indywidualne podejście do każdego powierzonego nam zadania.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi projektami gotowych domów. Plany budynków dostępne są w katalogu online, który umożliwia zapoznanie się z rysunkami przestrzennymi oraz kosztorysem. W przypadku pytań prosimy o wybranie dogodnej formy kontaktu.

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
 • pow. użytkowa
 • min. szerokość działki
 • kondygnacje
Pokaż rzuty