Projekty małych domów
Marzenie o przytulnym i funkcjonalnym domu może się ziścić. W szerokiej ofercie naszych usług znajdują się projekty małych parterowych domów, w których nie ma miejsca na nudę. Mniejsza powierzchnia użytkowa nie musi wiązać się z ograniczeniami.
Zobacz jakie projekty małego domu parterowego przygotowała nasza pracownia. Wybierz spośród ponad 60 planów jeden, który pomoże spełnić marzenia o własnych czterech kątach.
Małe domy parterowe to dużo rozwiązań
Nasza pracownia projektowa małe domki parterowe zakwalifikowała do nieruchomości o powierzchni użytkowej od 100m2 do 140m2, które można wybudować na działkach o ograniczonym powierzchniowo terenie. W kolekcji znajdują się domy parterowe lub z poddaszem użytkowym, a także domy z dodatkową kondygnacją. Inwestorzy wybierają ten rodzaj projektów ze względów ekonomicznych lub podyktowanych warunkami terenu, na którym ma dojść do realizacji projektu.
Poza wyżej wymienionymi względami mały domek parterowy wiążą się z mniejszym zużyciem energii. Projekty, które przewidują adaptację poddasza, umożliwiają dostosowanie poszczególnych stref do zmian w sposobie użytkowania.
Mały dom parterowy może nawiązywać zarówno do tradycyjnej sztuki budowlanej jak i do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Korzystanie z innowacyjnych technologii oraz materiałów pozwala na dostosowanie projektu do współczesnej myśli naszej pracowni.
Proste domy parterowe nie muszą wiązać się z ograniczeniami i rezygnacją z udogodnień na rzecz mniejszego metrażu. Współczesne budownictwo doskonale radzi sobie z małymi domkami, wyposażając je w równie funkcjonalne i komfortowe przestrzenie.
Mniejsza powierzchnia kojarzona z brakiem miejsca i ciasnymi pokojami musi odejść w zapomnienie. Dzisiejsze aranżacje przestrzeni pozwalają na dostosowanie pomieszczeń do nawet najbardziej wymagających inwestorów. Praktycznie skomunikowane pokoje i horyzontalne oddzielenie stref uwzględnia potrzeby każdego członka rodziny.
Prosty dom parterowy a współczesne aranżacje przestrzenne - inspiracje
Panoramiczne okna lub salon połączony z wyspą kuchenną to rozwiązania cieszące się największą popularnością. Wykorzystanie dużej ilości przeszkleń naturalnie łączy ze sobą przestrzeń zewnętrzną domu – taras lub ogród – z wnętrzem. Wchodząca do domu zieleń spotka się z uznaniem osób kochających kontakt z naturą, a wpadające promienie słońca dodatkowo rozjaśnią poszczególne pomieszczenia. Takie rozwiązanie przyczyni się do integracji przestrzeni wewnętrznych ze strefą przydomową, zacierając między nimi granicę.
Szkło i jego właściwości można wykorzystać także wewnątrz budynku. Industrialne, przezroczyste drzwi w czarnej, metalowej ramie nadadzą pomieszczeniom nowoczesnego stylu, a w pełni krystaliczne szyby wizualnie powiększą przestrzeń.
Organizacja przestrzeni w projektach małych domów jest równie ciekawa co w przypadku domów o znacznie większej powierzchni użytkowej. Doskonała komunikacja poszczególnych stref przyczyni się do lepszej funkcjonalności i wygody przyszłych domowników. Oddzielenie strefy dziennej od nocnej zagwarantuje intymność. Horyzontalne umiejscowienie programów użytkowych lub zaaranżowanie pokojów sypialnych na wyższym poziomie, skutecznie odseparuje część prywatną domowników od pomieszczeń, w których przebywają goście.
Wykorzystanie drewnianych i stalowych elementów wystroju nada industrialnego charakteru pokojom, czyniąc z nich prawdziwy przykład domów podążających za niebanalnymi i zarazem ciekawymi trendami mody wnętrzarskiej. Dodatkowego smaku doda antresola, jako konstrukcja wykorzystywana w domach wysokich. Przestrzeń w postaci ergonomicznego gabinetu lub sypialni spotka się z uznaniem inwestorów poszukujących oryginalnego i niepowtarzalnego stylu.
Beton architektoniczny a może cegła? Inspirowanie się skandynawskimi motywami aranżacyjnymi można spotkać coraz częściej. Nie tylko ze względu na nowatorski styl pomieszczeń, ale również na minimalizm, który organizuje i porządkuje przestrzeń. Surowość i naturalność wchodzi do projektów małych domów, tworząc z nich perły architektury, nadające nowy kierunek współczesnego budownictwa.
Funkcjonalność
Odpowiedni układ świadczy o funkcjonalności. W projektach naszych domów znajdują się propozycje, które sprostają oczekiwaniom każdej rodziny. Osobne sypialnie, pokoje dziecięce, ergonomiczna przestrzeń przeznaczona do pracy. To tylko niektóre elementy, które bierzemy pod uwagę, tworząc projekt dopasowany do wymagań inwestorów. Nasze rzuty przewidują również pomieszczenia gospodarcze, techniczne, a także pomieszczenia o charakterze ułatwiającym organizację jak spiżarnia. W propozycjach dostępne są zarówno projekty małych domów parterowych jak i domów z poddaszem. Niektóre z projektów uwzględniają garaż wpisany w integralną część bryły.
W kolekcji znajdują się domy o regularnej, kubicznej formie bez tradycyjnych połaci dachowych oraz domy z klasycznymi spadzistymi dachami. W przestrzeni przydomowej uwzględniony został taras bez zadaszenia lub wyposażony w pergole, chroniącą przed słońcem i deszczem. Werandy zostały dobrze skomunikowane z salonem lub jadalnią, subtelnie integrując ze sobą obie strefy domu.
W domach, w których przewidziano miejsce na schody prowadzące na poddasze, warto wykorzystać pustą przestrzeń znajdująca się pod nimi. Może ona posłużyć jako biblioteczka lub dodatkowa powierzchnia relaksacyjna. Wygodna kanapa lub fotel mogą stać się intymnym kącikiem czytelniczym.
Mały parterowy dom to dom energooszczędny
Kompaktowa forma małych domów, przyczynią się do bardziej efektywnego wykorzystania energii. Panoramiczność okien nie jest jedynie estetycznym dodatkiem aranżacyjnym, to także lepsze doświetlenie pomieszczeń oraz większa powierzchnia przepuszczająca ciepło. Dzięki dobrej termoizolacji nagromadzona energia może dłużej utrzymywać się wewnątrz domów. Poza oczywistymi rozwiązaniami jak kominek lub systemy grzewcze podpodłogowe warto przyjrzeć się technologii fotowoltaicznej instalowanej na dachach domów. Wykorzystanie energii słonecznej przyczyni się do gromadzenia własnych zasobów, którymi można zarządzać w sposób efektywny nie tylko z pożytkiem dla domu, ale i dla domowego budżetu.
E-domy.pl – wymarzony projekt małego domu parterowego może być Twój
Oferta naszych usług to bezkompromisowość w przypadku funkcjonalności i komfortu. W projektach małych domów parterowych, z poddaszem nie ma miejsca na ograniczenia – w szczególności w przypadku przestrzeni. Nasze koncepcje dostosowujemy pod względem warunków działki oraz stron świata, dbając o optymalne dostosowanie domu do terenu.
Projekty domów małych parterowych utrzymujemy w klasycznym lub nowoczesnym stylu, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniej nieruchomości przez inwestorów.
Naszym projektom przyświeca proekologiczna myśl wpisująca się we współczesne budownictwo. Spośród szerokiej gamy projektów, wybierz domy, które wyróżnia ergonomia, ekonomia, naturalność oraz innowacyjność. Wierzymy, że uwzględnianie w planach takich materiałów jak drewno, kamień lub marmur, znajdzie swoich entuzjastów wśród przyszłych domowników.
Pomimo niekonwencjonalnych rozwiązań związanych z ograniczonym metrażem, ceny naszych koncepcji nie odbiegają od innych propozycji domów. Tym samym domy parterowe małe są atrakcyjnym rozwiązaniem wśród osób o ograniczonych zasobach finansowych.
Klientom indywidualnym oferujemy projekty małych domów parterowych z kosztorysem budowlany w cenie 1 złotego oraz dodatki do projektu gratis o łącznej wartości ok. 2000 tysięcy złotych.
Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami e-domów i do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą i odpowiedzą na wszelkie wątpliwości związane zarówno z projektem jak i jego realizacją.