E-191Tradycyjny dom dwuspadowy

Zamów

cena: 3 300 PLN dostępność: 30 dni

E-191 Nowość

Dom o symetrycznej, tradycyjnej bryle, kryty dwuspadowym dachem. Strefa dzienna parteru składa się z salonu i kuchni z jadalnią. Funkcjonalnie wydzielony został gabinet, z którego wyjść można na wspólny taras. Pod schodami zaprojektowany został praktyczny schowek. Poddasze składa się z trzech sypialni. Jedna z nich, znajdująca się nad garażem, posiada własną garderobę. Z korytarza dostępna jest wspólna garderoba oraz funkcjonalna łazienka wyposażona w wannę i prysznic. Na poddaszu znalazło się także miejsce na przydatną pralnię. W projekcie przewidziany został garaż z pojedynczym miejscem postojowym, powiększony o warsztat/magazyn. 

Powierzchnia użytkowa 163,4 m²
Powierzchnia netto 217,2 m²
Powierzchnia zabudowy 156,7 m²
Garaż 27,9 m²
Kubatura 550,2 m³
Wysokość budynku 8,0 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,6 m
Powierzchnia dachu 242,0 m²
Kąt nachylenia dachu 40 °
Minimalne wymiary działki 23,0 x 21,3 m
Stan surowy zamknięty 226 400 PLN
Instalacje wewnętrzne 51 400 PLN
Wykończenie 103 100 PLN
Koszt budowy 380 900 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 320 100 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty