Zmiany w projektach

Gotowy projekt domu staje się PROJEKTEM BUDOWLANYM w świetle przepisów Prawa Budowlanego, (czyli takim, który można złożyć w urzędzie) dopiero po wykonaniu tzw. „ADAPTACJI PROJEKTU GOTOWEGO”. Adaptacja polega na opracowaniu Projektu zagospodarowania działki, dostosowaniu projektu do lokalnych warunków, istniejących na terenie projektowanej inwestycji, oraz wprowadzeniu zmian do projektu wg szczególnych wymagań Inwestora. W tym celu należy znaleźć uprawnionego architekta, działającego w rejonie planowanej przez Państwa inwestycji.

 

JEŚLI CHCECIE PAŃSTWO WPROWADZIĆ ZMIANY W NASZYCH PROJEKTACH, SĄ MOŻLIWE DWIE OPCJE:  

A.  Wprowadzenie zmian przez lokalnego architekta, działającego na terenie Państwa inwestycji, w ramach adaptacji projektu.

Projektant adaptujący, znając indywidualne wymagania lokalnych urzędów dotyczące zakresu dokumentacji do pozwolenia na budowę, może wprowadzić zmiany w ograniczonym zakresie i najcześciej nie ma konieczności korygowania całej dokumentacji. Zmiany adaptacyjne należy nanieść na projekt kolorem czerwonym. Wykonać je może tylko osoba z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi.

1. W ramach adaptacji projektu mogą Państwo (przez uprawnionego projektanta), wprowadzić następujące zmiany w dokumentacji NIE WYMAGAJĄCE naszej zgody:

- dostosowanie fundamentów i konstrukcji do warunków geotechnicznych występujących na danym terenie,
- zmiana programu funkcjonalnego budynku związana z likwidacją lub przesuwaniem ścianek działowych i otworów drzwiowych, również w ścianach nośnych,
- zmiana szerokości i kształtu schodów,
- zmiana technologii stropów przy zachowaniu koncepcji układu konstrukcyjnego,
- zmiana nachylenia połaci dachowych w granicach 5°,
- zmiana ilości, wielkości i rozmieszczenia otworów okiennych i drzwiowych,
- zmiana technologii budowlanych i materiałów wykończeniowych pod warunkiem nie pogorszenia ich jakości i parametrów termicznych,
- zmiana rodzaju ogrzewania i zmiany adaptacyjne projektów instalacyjnych,
- wykonanie projektu podpiwniczenia budynku,
- zmniejszenie lub powiększenie garażu w ramach adaptacji projektu,
- rezygnacja lub doprojektowanie balkonów.

2. Zgodę na inne zmiany, jeśli będą możliwe do wprowadzenia i nie będą miały negatywnego wpływu na architekturę budynku, wystawiamy na życzenie Inwestora, bezpłatnie, w oddzielnym oświadczeniu dołączanym do dokumentacji technicznej. Należy jednak opisać je szczegółowo w Formularzu ZAMÓW PROJEKT (Punkt - Zgoda na zmiany).

 

B.  Wykonanie adaptacji projektu wraz z wprowadzeniem zmian przez naszą pracownię.

Ze względu na ograniczony zakres działania naszej pracowni, wykonanie adaptacji jest możliwe wyłącznie dla klientów z woj. mazowieckiego. Szczegóły oferty tutaj.

 

Na każdym etapie wyboru projektu, możecie Państwo skontaktować się z naszym biurem, celem uzyskania informacji dot. możliwości wykonania zmian w projektach.

Skonsultujcie zmiany z naszym architektem:
telefon: (22) 371 53 04
email: biuro@e-domy.pl

 

Zobacz również
Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty