E-143Kompaktowy dom z poddaszem

Zamów

cena: 3 100 PLN dostępność: 5 dni

E-143

Niewielki dom z poddaszem podobny do E-142, ale z jednym miejscem garażowym. Inaczej niż w E-142 zaaranżowaliśmy strefę dzienną, gdzie udało nam się obok kuchni wydzielić spiżarnię. Kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem tworząc otwartą strefę dzienną. Wydzielony pokój na parterze może zostać wykorzystany jako przestrzeń do spokojnej pracy lub prowadzeinia działaności. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz współna łazienka.

Powierzchnia użytkowa 137,1 m²
Powierzchnia netto 200,4 m²
Powierzchnia zabudowy 155,9 m²
Garaż 26,6 m²
Kubatura 473,4 m³
Wysokość budynku 8,1 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,4 m
Powierzchnia dachu 225,0 m²
Kąt nachylenia dachu 35 °
Minimalne wymiary działki 23,1 x 20,1 m
Stan surowy zamknięty 216 100 PLN
Instalacje wewnętrzne 46 800 PLN
Wykończenie 92 400 PLN
Koszt budowy 355 300 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 286 400 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty