E-114Niewielki dom parterowy

Zamów

cena: 3 100 PLN dostępność: 5 dni

E-114

Bardzo popularny projekt niewielkiego domu parterowego z dwiema sypialniami, w którym można w bardzo łatwy sposób zaadaptować poddasze. W części dziennej salon został połączony z jadalnią, tworząc otwartą i dobrze doświetloną przestrzeń. Kuchnia została powiększona o niewielką spiżarnię. Część nocna domu składa się z dwu sypialni i wspólnej łazienki. W pokojach przewidzieliśmy miejsce na szafy, a jedna z sypialni posiada bezpośrednie wyjście na taras. Schody zaaranżowaliśmy w taki sposób, aby można było łatwo zaadaptować poddasze, nawet po zakończeniu budowy. Na rysunku podano powierzchnię poddasza netto, czyli po obrysie ścian.

NOWOŚĆ: Projekt posiada też wersję z dachem dwuspadowym E-184 i wersję z dachem płaskim E-144.

Powierzchnia użytkowa 108,8 m²
Powierzchnia netto 141,2 m²
Powierzchnia zabudowy 189,9 m²
Garaż 32,4 m²
Strych 49,9 m²
Kubatura 424,9 m³
Wysokość budynku 7,3 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,3 m
Powierzchnia dachu 265,0 m²
Kąt nachylenia dachu 30 °
Minimalne wymiary działki 23,3 x 23,1 m
Stan surowy zamknięty 237 600 PLN
Instalacje wewnętrzne 44 500 PLN
Wykończenie 82 400 PLN
Koszt budowy 364 500 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 306 500 PLN

P R O M O C J A !!! Klientom indywidualnym kupującym ten projekt (naszego autorstwa), na stronie naszej pracowni www.e-domy.pl, oferujemy w promocji – „KOSZTORYS BUDOWLANY ZA 1zł” oraz "DODATKI GRATIS DO PROJEKTU" (o łącznej wartości ponad 2500 PLN).

ZAMÓW PROJEKT z "PROMOCJĄ"

KUP PROJEKT U AUTORÓW

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjęliśmy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty