E-103Tradycyjny projekt domu

Zamów

cena: 3 150 PLN dostępność: 10 dni

E-103

Projekt domu E-103 łączy tradycyjne i nowoczesne elementy architektoniczne, dzięki czemu ładnie współgra z otoczeniem, bez względu na charakter otaczającej go architektury. To najbardziej tradycyjny projekt z naszej pracowni. Duże okna otwierają przestrzeń salonu na taras i ogród.  Dodatkowy pokój na parterze, można zaaranżować jako bibliotekę lub pokój gościnny. Przestrzeń piętra stanowią 3 sypialnie oraz duża garderoba, łazienka i niewielkie pomieszczenie przeznaczone na pralnię. Sypialnia główna posiada własną łazienkę i garderobę.

 

Powierzchnia użytkowa 161,5 m²
Powierzchnia netto 218,0 m²
Powierzchnia zabudowy 164,6 m²
Garaż 32,4 m²
Kubatura 588,8 m³
Wysokość budynku 8,8 m
Wysokość do okapu gzymsu 4,2 m
Powierzchnia dachu 240,0 m²
Kąt nachylenia dachu 40 °
Minimalne wymiary działki 22,8 x 23,8 m
Stan surowy zamknięty 234 800 PLN
Instalacje wewnętrzne 50 700 PLN
Wykończenie 117 000 PLN
Koszt budowy 402 500 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 341 600 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty