E-101Prosty dom z poddaszem

Zamów

cena: 2 950 PLN dostępność: 10 dni

E-101

Projekt budynku o prostej, nowoczesnej, a zarazem łatwej w budowie bryle. Na parterze zaprojektowano przestrzeń wspólną: salon połączony z jadalnią i półotwartą kuchnią. Elemantem wyrożniającym ten projekt jest częściowo otwarta przestrzeń/pustka z antresolą nad salonem. Przy kuchni znajduje się niewielka spiżarnia. Dodatkowo na parterze znajduje się małe WC z prysznicem oraz dodatkowy pokój, który można zaaranżować np. jako pokój gościnny, gabinet do pracy, czy pokój seniora. Na piętrze znajdują się trzy duże sypialnie, w tym jedna z oddzielną garderobą i łazienką. Na antresoli można stworzyć przydatne miejsce do pracy lub rekreacji.

 

Powierzchnia użytkowa 144,2 m²
Powierzchnia netto 182,6 m²
Powierzchnia zabudowy 125,8 m²
Garaż 16,9 m²
Kubatura 499,9 m³
Wysokość budynku 8,8 m
Wysokość do okapu gzymsu 5,0 m
Powierzchnia dachu 145,0 m²
Kąt nachylenia dachu 40 °
Minimalne wymiary działki 21,5 x 18,4 m
Stan surowy zamknięty 190 500 PLN
Instalacje wewnętrzne 46 800 PLN
Wykończenie 112 900 PLN
Koszt budowy 350 200 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 323 600 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty