E-223Prosty dom z poddaszem

Zamów

cena: 3 500 PLN dostępność: 30 dni

E-223 Nowość

E-223 to prosty dom z poddaszem użytkowym i wejściem z boku. Takie ułożenie wejścia pozwoliło uzyskać bardzo ciekawy układ funkcjonalny. Pomieszczenia strefy dziennej rozciągają się w jednej przestrzeni łączącej front budynku i wyjście na ogród. Kolejne funkcje wydzielane są bez wyraźnych granic dając zintegrowaną, wspólną strefę parteru. Najważniejszym elementem podziału jest nieobudowana klatka schodowa, stanowiąca ważny akcent we wnętrzu. Strefa wejścia do domu jest dyskretnie usytuowana z boku. Prowadzi ona do holu, w którym można przyjąć gości bez bezpośredniego udostępniania dziennej części domu. Z holu przejść można do dodatkowego pokoju, który wedle uznania, można połączyć z salonem powiększając jego powierzchnię. Na parterze zlokalizowana jest tez wygodna łazienka z prysznicem i praktyczna spiżarnia. Poddasze mieści cztery sypialnie i wspólna łazienkę. Jedna z sypialni, przeznaczona jest dla rodziców i posiada własną łazienkę. Podnosi to komfort jej użytkowania.

Powierzchnia użytkowa 159,7 m²
Powierzchnia netto 207,6 m²
Powierzchnia zabudowy 149,8 m²
Garaż 21,2 m²
Kotłownia 5,9 m²
Kubatura 551,8 m³
Wysokość budynku 8,6 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,6 m
Powierzchnia dachu 220,0 m²
Kąt nachylenia dachu 38 °
Minimalne wymiary działki 18,8 x 23,5 m
Stan surowy zamknięty 222 100 PLN
Instalacje wewnętrzne 57 400 PLN
Wykończenie 103 400 PLN
Koszt budowy 382 900 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 306 400 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty