E-194Mały dom na wąskie działki

Zamów

cena: 3 150 PLN dostępność: 10 dni

E-194

Projekt domu o prostej bryle przekrytej dwuspadowym dachem. Część wspólna parteru składa się z salonu z wydzieloną przestrzenią na stół oraz kuchni ze spiżarnią. Z holu dostępna jest sypialnia rodziców, z której zapewniona jest możliwość wyjścia na taras. Sypialnia towarzyszy łazienka z prysznicem. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie, z dostępem do balkonu. Pozostałą powierzchnię piętra zajmuje łazienka oraz praktyczne pomieszczenia pomocnicze: garderoba i pralnia. Dom lokalizowany może być na wąskich działkach.

Powierzchnia użytkowa 132,9 m²
Powierzchnia netto 154,6 m²
Powierzchnia zabudowy 116,8 m²
Kubatura 403,4 m³
Wysokość budynku 8,4 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,4 m
Powierzchnia dachu 170,0 m²
Kąt nachylenia dachu 38 °
Minimalne wymiary działki 19,1 x 19,5 m
Stan surowy zamknięty 172 800 PLN
Instalacje wewnętrzne 39 200 PLN
Wykończenie 78 600 PLN
Koszt budowy 290 600 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 244 300 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty