E-186Rezydencja dla licznej rodziny

Zamów

cena: 5 000 PLN dostępność: 5 dni

E-186

Projekt rozległej piętrowej rezydencji dla licznej rodziny. Poza czterema sypialniami na piętrze, zaprojektowany został dodatkowy, zaciszny pokój na parterze. Może służyć on jako sypialnia osoby starszej, bądź gabinet. Przestrzeń dzienna składa się z dużego salonu, którego elementem jest odsłonięta klatka schodowa. W wykuszu umieszczona jest jadalnia. Kuchnia, wyposażona w spiżarnię, jest niezależna i może zostac odcięta podwójnymi drzwiami. Dom posiada zadaszony w dużej części taras. Piętro, poza wspomnianymi sypialniami, posiada wspólna garderobę i wygodną łazienkę. Sypialnia przeznaczona dla rodziców, ma własną garderobę i łazienkę z wanną i prysznicem. W dwustanowiskowym garażu zaprojektowany został magazyn, który pełnic może także rolę warsztatu.

Powierzchnia użytkowa 221,6 m²
Powierzchnia netto 260,0 m²
Powierzchnia zabudowy 203,0 m²
Garaż 38,3 m²
Kubatura 743,6 m³
Wysokość budynku 8,9 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,3 m
Powierzchnia dachu 258,0 m²
Kąt nachylenia dachu 22 °
Minimalne wymiary działki 26,0 x 22,8 m
Stan surowy zamknięty 339 400 PLN
Instalacje wewnętrzne 77 900 PLN
Wykończenie 157 800 PLN
Koszt budowy 575 100 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 497 500 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty