E-106Podmiejska rezydencja

Zamów

cena: 4 100 PLN dostępność: 5 dni

E-106

Popularny projekt rezydencji, wykończonej eleganckimi materiałami kamieniem i drewnem. Atutem domu jest możliwość wyjścia na zadaszony duży taras. Na parterze zaprojektowano przestronny, dobrze doświetlony pokój dzienny z jadalnią oraz półotwartą kuchnię i pokój, który może być wykorzystany np. jako gabinet lub pokój gościnny. Na piętrze zlokalizowano trzy sypialnie, rodzinną łazienkę i sporą garderobę. Sypialnia główna posiada własną łazienkę i garderobę. Na piętrze rzewidziano również niewielką pralnię. Mała ilość grubych ścian nośnych umożliwia łatwe przearanżowanie piętra wg własnej koncepcji.

 

Powierzchnia użytkowa 181,1 m²
Powierzchnia netto 213,4 m²
Powierzchnia zabudowy 168,1 m²
Garaż 32,4 m²
Kubatura 628,3 m³
Wysokość budynku 8,9 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,3 m
Powierzchnia dachu 215,0 m²
Kąt nachylenia dachu 22 °
Minimalne wymiary działki 22,8 x 22,6 m
Stan surowy zamknięty 278 700 PLN
Instalacje wewnętrzne 64 000 PLN
Wykończenie 129 500 PLN
Koszt budowy 472 200 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 371 200 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty