E-111Mały dom z garażem w bryle

Zamów

cena: 2 900 PLN dostępność: 5 dni

E-111

Mały dom o prostej bryle, z kopertowym dachem. Rzut domu ma kształt prostokąta. Pomimo niewielkich rozmiarów domu, wysokie pomieszczenia ok.3m oraz duże przeszklenia dają wrażenie dużej przestronności. W części nocnej zaprojektowano dwie sypialnie i łazienkę. Ze względu na brak ścian nośnych istnieje możliwość dowolnej aranżacji sypialni. Istnieje możliwość powiększenia powierzchni użytkowej poprzez zaaranżowanie poddasza. W zakładce „Do pobrania” można zapoznać się z naszą propozycję aranżacji poddasza. Można je zaadaptować w ramach adaptacji projektu. Na rysunku podajemy jego powierzchnię netto, czyli po obrysie ścian.

 

Powierzchnia użytkowa 108,0 m²
Powierzchnia netto 127,4 m²
Powierzchnia zabudowy 174,7 m²
Garaż 19,4 m²
Strych 53,7 m²
Kubatura 368,9 m³
Wysokość budynku 7,5 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,3 m
Powierzchnia dachu 240,0 m²
Kąt nachylenia dachu 30 °
Minimalne wymiary działki 23,3 x 20,4 m
Stan surowy zamknięty 201 000 PLN
Instalacje wewnętrzne 35 500 PLN
Wykończenie 86 700 PLN
Koszt budowy 323 200 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 281 100 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty