E-107Mały dom na wąską działkę

Zamów

cena: 3 200 PLN dostępność: 30 dni

E-107

Dom został zaprojektowany dla osób, którzy chcą budować na działce o minimalnych rozmiarach ok. 17,3x23,4m. Prosta bryła, połączona z dwuspadowym dachem sprawia, że dom jest łatwy w budowie. Obok salonu znajduje się dobrze doświetlona jadalnia, połączona z kuchnią. Dodatkowo na parterze, pod schodami, zaprojektowano łazienkę/WC z prysznicem. Poddasze składa się z trzech sypialni, z czego główna ma dostęp do prywatnej garderoby i łazienki oraz wspólnej łazienki. Z jednej z sypialni jest możliwość wyjścia na taras nad garażem.

 

Powierzchnia użytkowa 132,9 m²
Powierzchnia netto 174,9 m²
Powierzchnia zabudowy 126,5 m²
Garaż 17,8 m²
Kotłownia 6,5 m²
Kubatura 471,7 m³
Wysokość budynku 8,7 m
Wysokość do okapu gzymsu 4,0 m
Powierzchnia dachu 190,0 m²
Kąt nachylenia dachu 38 °
Minimalne wymiary działki 17,3 x 23,4 m
Stan surowy zamknięty 195 000 PLN
Instalacje wewnętrzne 50 500 PLN
Wykończenie 90 800 PLN
Koszt budowy 336 300 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 269 000 PLN

P R O M O C J A !!! Klientom indywidualnym kupującym ten projekt (naszego autorstwa), na stronie naszej pracowni www.e-domy.pl, oferujemy w promocji – „KOSZTORYS BUDOWLANY ZA 1zł” oraz "DODATKI GRATIS DO PROJEKTU" (o łącznej wartości ponad 2500 PLN).

ZAMÓW PROJEKT z "PROMOCJĄ"

KUP PROJEKT U AUTORÓW

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjęliśmy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty