E-217Rezydencja na wąską działkę

Zamów

cena: 3 600 PLN dostępność: 30 dni

E-217 Nowość

Projekt E-217 to piętrowa willa z jednostanowiskowym garażem. Stosunkowo wąska elewacja frontowa oraz brak otworów okiennych w bocznej ścianie garażu pozwala na lokalizowanie tego domu na wąskich działkach. Wejście odbywa się poprzez wygodny przedsionek, w którym zaplanowano sporo miejsca na szafy. Następnie przedostajemy się do części dziennej. Składa się ona z salonu jadalni i kuchni (ze spiżarnią), które zajmują jedną przestrzeń. Integrująca kondygnacje klatka schodowa wychodzi bezpośrednio do salonu. Na parterze znajduje się też gabinet, który dzięki sąsiedztwu niewielkiej łazienki sprawdzi się także jako pokój seniora. Piętro to cztery sypialnie i łazienka. Główna sypialnia jest przeznaczona dla rodziców i posiada własną łazienkę z wanną. Ze spocznika schodów wejść  można do pomieszczenia strychu, które zajmuje przestrzeń poddasza nad garażem.

Projekt jest wersją projektu E-218 z jednostanowiskowym garażem.

Powierzchnia użytkowa 159,4 m²
Powierzchnia netto 216,0 m²
Powierzchnia zabudowy 149,1 m²
Garaż 21,5 m²
Strych 28,7 m²
Kotłownia 6,4 m²
Kubatura 519,6 m³
Wysokość budynku 9,3 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,4 m
Powierzchnia dachu 195,0 m²
Kąt nachylenia dachu 25 °
Minimalne wymiary działki 20,4 x 21,3 m
Stan surowy zamknięty 285 200 PLN
Instalacje wewnętrzne 71 300 PLN
Wykończenie 118 800 PLN
Koszt budowy 475 300 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 380 500 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty