E-126Dom z tarasem nad garażem

Zamów

cena: 5 590 PLN dostępność: 5 dni

Projekt domu E-126 Dom z tarasem nad garażem

Dom o prostej bryle urozmaiconej niewielkim wykuszem. Przestrzeń dzienna została utworzona z połączenia kuchni, jadalni i salonu. W pomieszczeniach znajdujących się na tej kondygnacji zaprojektowano duże przeszklenia, które dostarczają światła i otwierają przestrzeń dzienną na taras i ogród. Układ zaproponowany przez projektantów na górze domu to trzy sypialnie i duża wspólna łazienka. Największa z sypialni o pow. ok. 18m2 posiada garderobę, łazienkę i wyjście na taras. Ze względu na prosty, czterospadowy dach, na planie prostokąta, istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia dachu (jeżeli takie wymagania pojawią się w Planie Miejscowym lub WZiZT).      

Projekt E-126 i E-126L może zostać zbliźniaczony garażami w ramach adaptacji.       

 

 

Powierzchnia użytkowa 150,0 m²
Powierzchnia netto 171,1 m²
Powierzchnia zabudowy 146,1 m²
Garaż 21,1 m²
Kubatura 486,2 m³
Wysokość budynku 8,7 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,5 m
Powierzchnia dachu 120,0 m²
Kąt nachylenia dachu 22 °
Minimalne wymiary działki 19,9 x 22,2 m
Stan surowy zamknięty 345 900 PLN
Instalacje wewnętrzne 69 500 PLN
Wykończenie 174 800 PLN
Koszt budowy 590 200 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 518 100 PLN

UWAGA: Podana cena promocyjna jest najniższą w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.

ZAMÓW PROJEKT Z PROMOCJĄ !!!

Klientom indywidualnym kupującym ten projekt (naszego autorstwa) na stronie naszej pracowni www.e-domy.pl, oferujemy w promocji:

1. KOSZTORYS BUDOWLANY i PRZEDMIAR  ROBÓT ZA 129zł
2. TABLICA I DZIENNIK BUDOWY ZA 69zł
3. DODATKOWY EGZEMPLARZ PROJEKTU ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEGO ZA 1zł
4. PAKIET DODATKÓW DO PROJEKTU (o łącznej wartości ok. 1500zł) ZA 69zł

KUP PROJEKT U AUTORÓW Z GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY

Jeśli zastanawiają się Państwo jeszcze nad wyborem projektu, jest możliwość pobrania naszego katalogu 2019 w wersji elektronicznej  pobierz katalog (ok. 80mb)

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny. W wycenie przyjęliśmy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, drzwi wewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże. Podane na stronie koszty budowy są cenami netto. W przypadku zlecenia budowy firmie wykonawczej (kompleksowa usługa budowlana + materiały) należy doliczyć 8% VAT.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Technologia

Prosimy o zapoznanie się z rysunkami szczegółowymi (PDF).

Informację dotyczącą zakresu możliwych do wprowadzenia zmian w projektach, w ramach adaptacji przedstawiamy w zakładce zmiany w projekcie.

UWAGA: Nasze biuro nie wprowadza zmian w projektach. Nie udostępniamy wersji elektronicznej projektów.
Wszystkie nasze projekty są zgodne z wymaganiami Warunków Technicznych WT2021 roku.
 
Ściany 25cm ceramika + 18cm styropian*
Strop wylewany żelbetowy*
Pokrycie dachowe dachówka cementowa*
Ocieplenie posadzki na gruncie 20cm styropian
Ocieplenie dachu 25-30cm wełna mineralna
Stolarka okienna drewniana*
Wykończenie zewnętrze kamień, płytki klinkierowe lub drewno
Ogrzewanie gazowe, grzejniki*
Wentylacja grawitacyjna
Energooszczędność WT2021 EP < 70 kWh/(rok*m2)

*) UWAGA: zmianę materiałów, stropu itp. można wykonać w ramach adaptacji projektu u architekta działającego na terenie konkretnej inwestycji.

Dodatki

Pakiety można zamówić zaznaczając odpowiednią pozycję na liście "DOSTĘPNE DODATKI" przy zamówieniu projektu w zakładce ZAMÓW PROJEKT.

Dodatki można też dokupić później, po zamówieniu projektu. Informacje na ten temat są dostępne tutaj.

Komentarze

Aby dodać opinię wypełnij poniższy formularz.

Daniel
13.05.2017 / 23:09:53odpowiedz

Witam, czy zmiana nachylenia połaci dachowych na 30 stopni (wymagane minimum MPZP), nastręcza jakichś problemów? (kwestia techniczna, kosztowa , czy też efektu wizualnego)

E-DOMY.PL
15.05.2017 / 10:36:30odpowiedz

Witamy. W przypadku projektu E-126, zmiana kąta nachylenia dachu nie jest problematyczna. Modyfikację należy wprowadzić do projektu podczas jego adaptacji. Po zmianie nachylenia kąta dachu, wysokość budynku wzrośnie o około 65 cm. Prosimy sprawdzić czy będzie to zgodne z zapisami Planu Miejscowego. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Mika
30.05.2014 / 12:07:10odpowiedz

Czy jest możliwość zmian: 1. lustrzane odbicie 2. przeniesienie kominka z kominem na przeciwną ścianę, od str. garażu (przy schodach), 3. wykonanie łazienki zamiast pomieszczenia technicznego, z przejściem do pralni i pom. gosp. (kosztem przodu garażu). 4. Z pozostałej części garażu wykonać warsztat z kotłownią, piec podłączony do 1 przeniesionego komina (z kominkiem). 5. Przykryć daszkiem kopertowym część garażową z gabinetem oraz wykusz w jadalni, likwidując górne balkony (nad garażem i nad jadalnią). Pozostałby 1 balkon nad tarasem ogrodowym.

E-DOMY.PL
30.05.2014 / 13:46:45odpowiedz

Na początek uwaga generalna: Wszelkie zmiany w naszych projektach mogą zostać wykonane podczas adaptacji projektu przez uprawnionego architekta. Nasze biuro nie nanosi zmian w projektach. Odpowiedzi - Ad1. Odbicie lustrzane projektu jest zaprezentowane na stronie. Prosimy wcisnąć przycisk pod główna wizualizacją. Ad2. Przeniesienie kominka wraz z kominem jest możliwe, ale należy pamiętać o pozostawieniu komina przy jadalni który obsługiwać będzie łazienki na piętrze. Ad3-4. Rezygnacja z garażu i przeznaczenie tego miejsca na pomieszczenia pomocnicze i techniczne jest możliwa. Należy pamiętać o zapewnieniu prawidłowej wentylacji pomieszczeń. UWAGA: jeśli do warsztatu z kotłownią prowadziły będą drzwi z zewnątrz będzie musiała zostać zachowana odległość 4 metrów od granicy działki, nie zaś 3 jak jest w naszym projekcie. Ad5. Wykonanie dachów nad wspomnianymi pomieszczeniami jest możliwe. Należało by starannie opracować projekt styku dachu i balustrady na tarasie. E-DOMY.PL

Katrin
18.05.2014 / 18:49:30odpowiedz

Mam kilka pytań związanych ze zmianami w projekcie: 1) Czy istnieje możliwość zastosowania pieca na ekogroszek (ewentualnie jakich zmian to wymaga)? 2) Czy istnieje możliwość wydzielenia spiżarni? 3) Czy górne łazienki można połączyć i wydzielić pomieszczenie na pralnię?

E-DOMY.PL
19.05.2014 / 11:08:17odpowiedz

1. Zastosowanie ogrzewania na paliwo stałe jest możliwe. W tym celu polecamy rozszerzyć zakres projektu o odpowiedni aneks dostępny w zakładce DODATKI. 2. Wydzielenie niewielkiej spiżarni mogłoby nastąpić kosztem szafy w przedsionku, jednak wówczas układ kuchni stałby się mniej funkcjonalny. Można też włączyć część szafy w przedsionku do przestrzeni kuchni, lub wykonać pełną zabudowę stolarską całej ściany z lodówką. 3. Łazienki na piętrze mogą zostać połączone. Wydzielenie pralni wg nas jest możliwe w formie pomieszczenia dostępnego z łazienki (5,26). Zmiany w projekcie powinny zostać przeprowadzone na etapie adaptacji projektu. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

oskmik
25.08.2013 / 22:59:59odpowiedz

Witam, czy planujecie Państwo w najbliższym czasie zrobić ten projekt z garażem (2 stanowiska). Zmiana prze architekta bryły budynku i zakup u Państwa projektu, wyniesie w sumie tyle ile projekt indywidualny albo i więcej, jeśli doliczymy pozostałe koszty związane z adaptacją i planem sytuacyjnym na działce.

E-DOMY.PL
26.08.2013 / 00:58:41odpowiedz

Witamy. Niestety nie. Proponujemy E-124 i E-125. Mają dwustanowiskowe garaże. E-DOMY.PL

Paputek
03.07.2013 / 15:43:21odpowiedz

Witam! Czy istnieje możliwość powiększenia garażu (2 stanowiska) podczas adaptacji???

E-DOMY.PL
03.07.2013 / 20:50:19odpowiedz

Oczywiście. Trzeba tylko znaleźć architekta adaptującego, najlepiej w okolicy Pana/Pani działki. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Mateusz
06.06.2013 / 17:22:53odpowiedz

Witam Mam pytanie czy projekt przewiduje takie obciążenie tarasu aby można na nim wykonać " zielony taras" z podsypką i małymi nasadzeniami? Oraz czy istnieje możliwość wprojektowania nad tarasie na dachu świetlika dachowego w celu lepszego doświetlenia garażu?

E-DOMY.PL
06.06.2013 / 19:38:23odpowiedz

Witamy. Żeby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie musielibyśmy znać technologię konkretnego producenta dachu zielonego, tzn. rodzaj warstw, grubość substratu, sposób nawodnienia itp. Nasz strop jest przewidziany na dość duże obciążenia, zatem prawdopodobnie wzmocnienie stropu byłoby pewnie niewielkie, lub nie byłoby potrzebne wcale. Ewentualne dostosowanie stropu można zrobić w ramach adaptacji projektu. E-DOMY.PL

Stanley
07.03.2013 / 09:24:47odpowiedz

To,że jest ocieplony wełną od góry to oczywista sprawa. Ale jak jest rozwiązane ocieplenie stropu wystającego po za dach i wieniec na obrzeżach budynku? Wydaje mi się,że jest tam tylko cienka warstwa styropianu, ale czy nie jest ona za cienka?

E-DOMY.PL
07.03.2013 / 21:59:31odpowiedz

Witamy. Nieporozumienie :). Gzyms jest ocieplony warstwą 4cm styropianu z każdej strony. Jest to standardowe rozwiązanie, w przypadku takich gzymsów. Można teoretycznie ocieplić go grubszą warstwą, ale wtedy będzie inny efekt wizualny. E-DOMY.PL

E-DOMY.PL
06.03.2013 / 18:19:06odpowiedz

Witamy. Rysunki już są dostępne. Kotłownię i łazienkę niestety trudno powiększyć, chyba, że kosztem przedsionka. Górny strop jest ocieplony z góry - wełną mineralną gr. 30cm. To solidna izolacja :) Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Stanley
06.03.2013 / 16:48:32odpowiedz

Mam kilka pytań: Czy jest możliwość zamieszczenia dokładniejszych rzutów i przekroju w 'plikach do pobrania" tak jak to ma miejsce w Państwa innych projektach? Czy jest jakaś opcja powiększenia kotłowni i łazienki na dole? Jak w takich konstrukcjach rozwiązane jest ocieplenie z zewnątrz ostatniego stropu, bo wydaje mi się,że jest tam bardzo cienka izolacja?

Do pobrania

Przeglądaj i pobieraj szczegółowe rysunki pokazowe projektu z dokumentacji technicznej. UWAGA: Załączone rysunki stanowią wyłączną własność firmy E-DOMY.PL i nie mogą stanowić podstawy do opracowania projektów indywidualnych.

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty