E-210Dom dla rodziny wielopokoleniowej

Zamów

cena: 3 350 PLN dostępność: 30 dni

E-210 Nowość

Projekt domu przeznaczonego dla licznej rodziny, w którym przewidziano pięć pokoi. Sypialnie rozlokowane są w takich miejscach, aby zapewnić użytkownikom więcej intymności. Pokoje dziecięce zajmują poddasze głównej bryły budynku. Sypialnia przeznaczona dla rodziców znajduje się nad garażem i jest dostępna z niższego poziomu schodów. Wyposażona jest w dużą łazienkę. Dodatkowy pokój, znajdujący się na parterze, może pełnić rolę pokoju seniora. Znajduje się przy nim łazienka z prysznicem.

Przedsionek łączy się bezpośrednio ze strefą wspólną domu. Salon i jadalnia zajmują jedną przestrzeń, do której przylega otwarta kuchnia z wyspą. Pod schodami przewidziano praktyczne pomieszczenie pralni. Na poddaszu poza sypialniami jest też łazienka i wspólna garderoba.

Projekt posiada garaż z miejscem na jeden samochód.

 

Powierzchnia użytkowa 155,9 m²
Powierzchnia netto 220,0 m²
Powierzchnia zabudowy 164,2 m²
Garaż 23,7 m²
Kotłownia 7,9 m²
Kubatura 546,6 m³
Wysokość budynku 8,3 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,5 m
Powierzchnia dachu 240,0 m²
Kąt nachylenia dachu 37 °
Minimalne wymiary działki 23,6 x 20,7 m
Stan surowy zamknięty 216 800 PLN
Instalacje wewnętrzne 51 900 PLN
Wykończenie 102 200 PLN
Koszt budowy 370 900 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 317 100 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty