E-180Funkcjonalny dom na wąską działkę

Zamów

cena: 2 950 PLN dostępność: 5 dni

E-180

Projekt jest modyfikacją popularnego projektu E-121. Jest przeznaczony na bardzo wąskie działki o szerokości od 18,5m. Przestrzeń dzienną domu zaprojektowano w ciekany sposób - przestrzeń salonu została oddzielona od korytarza przy sypialniach murkiem o wysokości 2,2m. W ten sposón strefy dzienna i nocna zostały przestrzennie połączone, choć zachowano ich odrębność funkcjonalną. Pomieszczenia parteru mają wysokość 2,95m. Jedna z dwóch zaprojektowanych na parterze sypialni posiada własne wyjście na taras. Inwestorzy pragnący powiększyć powierzchnię użytkową domu, mogą w łatwy sposób zaadaptować poddasze. Na rysunku prezentujemy proponowaną lokalizację lekkich, drewnianych schodów. Powierzchnia prezentowana na poddaszu to pow. netto (czyli po obrysie ścian).

Powierzchnia użytkowa 103,7 m²
Powierzchnia netto 126,2 m²
Powierzchnia zabudowy 186,8 m²
Garaż 22,5 m²
Strych 38,3 m²
Kubatura 377,8 m³
Wysokość budynku 7,4 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,4 m
Powierzchnia dachu 265,0 m²
Kąt nachylenia dachu 32 °
Minimalne wymiary działki 18,5 x 28,2 m
Stan surowy zamknięty 192 800 PLN
Instalacje wewnętrzne 37 800 PLN
Wykończenie 100 100 PLN
Koszt budowy 330 700 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 276 800 PLN

P R O M O C J A !!! Klientom indywidualnym kupującym ten projekt (naszego autorstwa), na stronie naszej pracowni www.e-domy.pl, oferujemy w promocji – „KOSZTORYS BUDOWLANY ZA 1zł” oraz "DODATKI GRATIS DO PROJEKTU" (o łącznej wartości ponad 2500 PLN).

ZAMÓW PROJEKT z "PROMOCJĄ"

KUP PROJEKT U AUTORÓW

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjęliśmy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty