E-218Rezydencja z przestronnym salonem

Zamów

cena: 3 750 PLN dostępność: 30 dni

E-218 Nowość

Projekt rezydencji z przestronną częścią wspólną oraz gabinetem na parterze. Sercem domu jest przestrzeń dzienna, składająca się z salonu, jadalni oraz kuchni z wyspą. Zbiegają się tu wszystkie ciągi komunikacyjne w domu, co sprzyja integracji jego mieszkańców. Z zewnątrz dostajemy się tu poprzez szeroki przedsionek oraz taras. Z piętra z kolei, prowadzą wygodne schody. Nieopodal zlokalizowany jest gabinet, który ze względu na sąsiedztwo łazienki sprawdzi się także jako pokój seniora. Na piętrze zaprojektowane zostały cztery sypialnie, z których jedna posiada dojście do własnej łazienki oraz garderobę. Do dyspozycji jest też wspólna łazienka z wanną. Ze spocznika schodów dostępny jest praktyczny strych.

Powierzchnia użytkowa 159,4 m²
Powierzchnia netto 244,4 m²
Powierzchnia zabudowy 165,1 m²
Garaż 35,5 m²
Strych 43,0 m²
Kotłownia 6,4 m²
Kubatura 553,7 m³
Wysokość budynku 9,3 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,4 m
Powierzchnia dachu 215,0 m²
Kąt nachylenia dachu 25 °
Minimalne wymiary działki 22,3 x 21,3 m
Stan surowy zamknięty 300 700 PLN
Instalacje wewnętrzne 62 100 PLN
Wykończenie 146 500 PLN
Koszt budowy 509 300 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 407 900 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty