E-214Wygodny dom z dwuspadowym dachem

Zamów

cena: 3 400 PLN dostępność: 30 dni

E-214 Nowość

Dom o zwartej bryle, przekrytej dwuspadowym dachem. Przed front domu wysunięta została bryła garażu, nad którą znajduje się rozbudowana sypialnia właścicieli. Posiada ona własną łazienkę i niewielką garderobę, a także odrębny aneks do pracy. Pozostałe dwie sypialnie znajdują się od strony ogrodu. Z każdej z nich można wyjść na własny balkon. Na poddaszu zaplanowano także wspólną łazienkę i schowek gospodarczy. Na parterze znajduje się salon w akensem jadalni oraz przylegającą biblioteką. Jego powierzchnię można łatwo zwiększyć rezygnując z wykonywania ściany działowej. Kuchnia jest oddzielona od pomieszczeń strefy relaksu. Posiada wygodny kredens / spiżarnię. Pod schodami zaprojektowana została łazienka, w której przewidziano miejsce na prysznic.

Powierzchnia użytkowa 160,5 m²
Powierzchnia netto 228,4 m²
Powierzchnia zabudowy 160,5 m²
Garaż 35,7 m²
Kotłownia 6,0 m²
Kubatura 581,9 m³
Wysokość budynku 8,2 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,6 m
Powierzchnia dachu 240,0 m²
Kąt nachylenia dachu 37 °
Minimalne wymiary działki 20,6 x 24,0 m
Stan surowy zamknięty 246 000 PLN
Instalacje wewnętrzne 53 100 PLN
Wykończenie 122 600 PLN
Koszt budowy 421 700 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 357 800 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty