E-181Duży dom parterowy

Zamów

cena: 3 300 PLN dostępność: 5 dni

E-181

Rozległy i komfortowy dom parterowy, będący modyfikacją popularnego projektu E-121. Przestrzeń dzienną domu zaprojektowano w ciekawy sposób - przestrzeń salonu została oddzielona od korytarza przy sypialniach murkiem o wys. 2,2m. W ten sposób strefy dzienna i nocna zostały przestrzennie połączone, choć zachowano ich odrębność funkcjonalną. Pomieszczenia parteru maja wysokość 2,95m. Na parterze znajdują się trzy komfortowe sypialnie. Jedna z nich wyposażona jest we własną garderobę i niewielką łazienkę, posiada także wyjście na taras. Wspólna łazienka połączona jest funkcjonalnie z pomieszczeniem pralni. Kuchnia jest odrębnym pomieszczeniem z dostępem do wygodnej spiżarni. Inwestorzy pragnący powiększyć powierzchnię użytkową domu, mogą w łatwy sposób zaadaptować poddasze. Na rysunku prezentujemy proponowana lokalizację lekkich, drewnianych schodów. Powierzchnia prezentowana na poddaszu to pow. netto (czyli po obrysie ścian).

Powierzchnia użytkowa 143,8 m²
Powierzchnia netto 176,6 m²
Powierzchnia zabudowy 239,7 m²
Garaż 32,8 m²
Strych 69,6 m²
Kubatura 530,3 m³
Wysokość budynku 7,8 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,4 m
Powierzchnia dachu 326,0 m²
Kąt nachylenia dachu 30 °
Minimalne wymiary działki 20,6 x 30,0 m
Stan surowy zamknięty 249 500 PLN
Instalacje wewnętrzne 48 800 PLN
Wykończenie 129 500 PLN
Koszt budowy 427 800 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 358 500 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty