E-147Nowoczesny dom z wykuszem

Zamów

cena: 3 150 PLN dostępność: 10 dni

E-147

Budynek o klasycznej bryle z nowoczesną lukarną nad wejściem. Jadalnia, łącząca kuchnię z salonem, umieszczona została w wykuszu, co gwarantuje doskonały dostęp do światła. W sąsiedztwie kuchni zaprojektowana została wygodna, przechodnia spiżarnia. Przy części dziennej znalazł się dodatkowy pokój z wejściem od strony salonu. Dom połączony został z ogrodem poprzez duży w pełni zadaszony taras. Na poddaszu, poza trzema sypialniami, znajduje się łazienka i garderoba a także dostępny ze spocznika schodów strych nad garażem.

 

 

Powierzchnia użytkowa 157,9 m²
Powierzchnia netto 245,0 m²
Powierzchnia zabudowy 178,8 m²
Garaż 36,0 m²
Strych 36,3 m²
Kubatura 538,7 m³
Wysokość budynku 9,0 m
Wysokość do okapu gzymsu 4,0 m
Powierzchnia dachu 245,0 m²
Kąt nachylenia dachu 37 °
Minimalne wymiary działki 24,4 x 22,9 m
Stan surowy zamknięty 261 000 PLN
Instalacje wewnętrzne 62 800 PLN
Wykończenie 122 800 PLN
Koszt budowy 446 600 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 383 900 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty