E-131Parterowy dom z 2 sypialniami

Zamów

cena: 3 200 PLN dostępność: 5 dni

E-131

Dom parterowy z dwoma sypialniami, oparty na planie prostokąta, przekryty kopertowym dachem. Atutem domu jest bardzo prosta bryła. Salon z jadalnią oraz półotwartą kuchnią ze spiżarnią tworzą ok. 45m2 powierzchni dziennej. Salon ma 6m szerokości w osiach ścian konstrukcyjnych. Główna sypialnia posiada własne wyjście na taras oraz dużą garderobę. Dom można łatwo powiększyć dzięki możliwości zaadaptowania poddasza (projekt zawiera schody na poddasze). Na rzucie poddasza podajemy powierzchnię netto do zaadaptowania, tj. po obrysie ścian.

Prosimy zapoznać się z inną wersją tego domu: E-132 z trzema sypialniami.

 

Powierzchnia użytkowa 121,5 m²
Powierzchnia netto 153,8 m²
Powierzchnia zabudowy 205,5 m²
Garaż 32,3 m²
Strych 75,1 m²
Kubatura 461,8 m³
Wysokość budynku 7,5 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,3 m
Powierzchnia dachu 285,0 m²
Kąt nachylenia dachu 30 °
Minimalne wymiary działki 26,0 x 20,4 m
Stan surowy zamknięty 237 500 PLN
Instalacje wewnętrzne 45 700 PLN
Wykończenie 95 400 PLN
Koszt budowy 378 600 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 308 900 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (5-10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty