E-125Prosty dom piętrowy

Zamów

cena: 3 700 PLN dostępność: 10 dni

E-125

Prosty dom o dwu kondygnacjach. Parter domu zaprojektowano jako wspólną przestrzeń powstałą z połączenia kuchni, jadalni i salonu. Dzięki dużym oknom przestrzeń parteru jest dobrze doświetlona i otwarta na ogród. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, rodzinną łazienkę i przestrzeń nad garażem (o pow. ok. 34,5m2), która może być wykorzystana w zależności od potrzeb domowników jako schowek, siłownia lub pokój rekreacyjny. 

 

 

Powierzchnia użytkowa 156,4 m²
Powierzchnia netto 168,3 m²
Powierzchnia zabudowy 134,9 m²
Garaż 34,6 m²
Strych 22,4 m²
Kubatura 474,6 m³
Wysokość budynku 8,7 m
Wysokość do okapu gzymsu 6,5 m
Powierzchnia dachu 175,0 m²
Kąt nachylenia dachu 22 °
Minimalne wymiary działki 22,3 x 20,7 m
Stan surowy zamknięty 240 600 PLN
Instalacje wewnętrzne 52 200 PLN
Wykończenie 120 100 PLN
Koszt budowy 412 900 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 350 000 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty