E-107Mały dom na wąską działkę

Zamów

cena: 3 000 PLN dostępność: 5 dni

E-107

Dom został zaprojektowany dla osób, którzy chcą budować na działce o minimalnych rozmiarach ok. 17x23m. Prosta bryła, połączona z dwuspadowym dachem sprawia, że dom jest łatwy w budowie. Obok salonu znajduje się dobrze doświetlona jadalnia, połączona z kuchnią. Dodatkowo na parterze, pod schodami, zaprojektowano łazienkę/WC z prysznicem. Poddasze składa się z trzech sypialni, z czego główna ma dostęp do prywatnej garderoby i łazienki oraz wspólnej łazienki. Z jednej z sypialni jest możliwość wyjścia na taras nad garażem.

 

Powierzchnia użytkowa 130,3 m²
Powierzchnia netto 163,5 m²
Powierzchnia zabudowy 122,2 m²
Garaż 15,5 m²
Kubatura 436,9 m³
Wysokość budynku 8,6 m
Wysokość do okapu gzymsu 4,0 m
Powierzchnia dachu 180,0 m²
Kąt nachylenia dachu 38 °
Minimalne wymiary działki 17,0 x 23,4 m
Stan surowy zamknięty 180 000 PLN
Instalacje wewnętrzne 41 900 PLN
Wykończenie 119 500 PLN
Koszt budowy 341 400 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 281 100 PLN

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny, publikowanych przez "Sekocenbud". W wycenie przyjemy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia, zwłaszcza elewacji zewnętrznych. Koszty stanu surowego i wykończenia są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie (upraszczając) określiliśmy te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Wykończenie to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne), elementy zewnętrzne - taras i schody. Wycena nie zawiera białego montażu, wykończenia łazienek, warstwy wykończeniowej posadzek oraz wykończenia wnętrza, ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Podane na stronie koszty budowy są cenami netto, należy doliczyć 8% VAT, jak za usługę budowlaną, ponieważ w wycenie doliczamy już zysk firmy deweloperskiej (ok.10%) i tzw. koszty pośrednie (ok.5%).


 

 

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty